Dinamikus nyújtás

1 perc olvasás

A dinamikus nyújtás olyan nyújtási technika, amely során mozgáson keresztül próbáljuk növelni az izmok rugalmasságát és az ízületi mozgástartományt. Ez az aktív nyújtási forma leginkább sport előtt, bemelegítés részeként ajánlott, mivel serkenti a vérkeringést, előkészíti az izmokat a terhelésre, és csökkenti a sérülés kockázatát. Ezzel szemben a statikus nyújtás inkább a tréning vagy sporttevékenység után, lehűtés céljából javasolt.

Dinamikus nyújtás példák

  • Karhúzások felett: Állj egyenesen, emeld fel a karjaidat a fejed fölé, majd lassan húzd őket leoldalra, mintha valaki húzná őket.
  • Térdemelés helyben: Futó lépések helyben, de magas térdemeléssel, aminek célja a csípőnyitás, valamint az alsótest dinamikus bemelegítése.
  • Sétáló kitörések: Helyezkedj harántállásba, mindkét térded hajlítsd, majd emelkedj vissza és lépj előre a másik lábaddal.
  • Pékláb nyújtás: Állj egyenesen, emeld fel a lábadat hátra, fogd meg a sarkadat, és próbálj hajlított térddel lágyan először az ellentétes kézhez emelni a sarkad, majd visszaereszteni.
  • Oldalsó lógatás karokkal: Kinyújtott karokkal oldalra hintázz, ezzel mobilizálva a vállad és az oldalizmokat.
  • Csípőkörzés: Állj egyenesen, helyezd a kezeid a csípőre, majd körözz a csípőddel, mintha egy láthatatlan karikát rajzolnál magad köré.

A dinamikus nyújtás kiváló módja annak, hogy testileg-lelkileg felkészüljünk a fizikai aktivitásra!

Legtöbbet keresett szavak és kifejezések

Legfrissebb szavak a szótárban

Megosztás
SzóLexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.